Un accident rutier grav a avut loc la ieșirea din municipiul Arad spre localitatea Horia, unde un autoturism s-a răsturnat în afara părții carosabile.
Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență Arad, la locul evenimentului intervin:
o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Arad,
două ambulanțe SAJ cu medic și una cu asistent,
elicopterul SMURD, chemat de urgență pentru sprijin aerian.
Primele informații despre victime
La sosirea echipajelor, au fost identificate trei victime, dintre care una inconștientă, afirmativ aruncate din autoturism. Ulterior, numărul victimelor a fost actualizat la cinci persoane rănite, dintre care doi minori.
Intervenția este în dinamică, iar forțele de salvare acționează pentru acordarea primului ajutor și transportul răniților la spital. Toate cele 5 victime sunt conştiente şi cooperante şi primesc îngrijiri medicale la faţa locului.
Traficul în zonă
Circulația în zona accidentului este îngreunată, șoferii fiind sfătuiți să respecte indicațiile echipajelor de intervenție aflate la fața locului.
Comentarii (0)