Un accident rutier s-a produs, astăzi, în jurul orei 10:00, între localitățile Vinga și Șagu, după ce un microbuz a părăsit partea carosabilă.
Evenimentul a fost semnalat prin intermediul Serviciului Național Unic pentru Apeluri de Urgență 112, iar la fața locului au intervenit echipaje din cadrul Detașamentului Arad, cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD.
Potrivit informațiilor transmise de autorități, în urma accidentului a rezultat o victimă, care era conștientă, cooperantă și nu a rămas încarcerată. După evaluarea medicală efectuată la locul evenimentului, persoana rănită a fost transportată la spital pentru îngrijiri și investigații medicale suplimentare.
Pe lângă acordarea primului ajutor, pompierii militari arădeni au asigurat și măsurile specifice de prevenire și stingere a incendiilor, pentru eliminarea oricăror riscuri la locul accidentului.
Cauzele producerii accidentului urmează să fie stabilite de către organele competente.
Comentarii (0)