Un bărbat a apelat serviciul 112 spunând că, împreună cu tatăl său, a pus o bombă la biserica Harvest din Vladimirescu. In acel moment, poliţiştii au luat măsuri pentru a verifica dacă această ameninţare se confirmă sau nu. 1000 de persoane care participau la oficierea botezului s–au autoevacuat, în linişte, la îndrumarea pastorului. Echipaje de pompieri şi pirotehnişti verifică acum toate încăperile, pentru ca oamenii să poată reveni , in linişte, în biserică
Comentarii (0)