SOS COMUNA HASMAS!!!
Stimați cetățeni!
Va aduc la cunoștință ca,aseară,16.07.2025,in jurul orei 21:00,a fost identificata pe Valea de Urvis, zona Guretului Anii,la o hrănitoare de mistreți,o ursoaica cu 2 pui!!!
Se pare ca este cea văzută in urma cu citeva zile in urma pe Valea Grosenilor,lingă Satul de vacanta!
Pentru a preveni necazuri mari,va solicit sa evitați deplasările pe cele 4 vai ale comunei noastre, prin pădure,sa renunțați la picnic,drumeții,etc!!!
Rog pădurarii de la Ocolul silvic Beliu si Ocolul silvic Dumbrava din comuna Hasmas sa fie atenți si sa oprească oamenii ce vor sa se deplaseze la pădure pe cele 4 vai din comuna Hasmas!
Cu respect, Primar Cornel Popa!
Comentarii (0)