Un autoturism de lux, în valoare de aproximativ 225.000 de euro, a fost descoperit de polițiștii de frontieră din cadrul Sectorului Nădlac, în urma unui control de rutină efectuat pe 31 iulie 2025.
Mașina era transportată pe o platformă tractată de un microbuz înmatriculat în Bulgaria, condus de un cetățean bulgar. În urma verificărilor, polițiștii au constatat că autoturismul figurează ca „bun căutat pentru confiscare”, fiind semnalat de autoritățile din Elveția. În plus, documentele prezentate pentru autovehicul s-au dovedit a fi false.
Autoturismul a fost indisponibilizat, iar în cauză se efectuează cercetări pentru tăinuire și uz de fals. La finalizarea anchetei vor fi dispuse măsurile legale.
Comentarii (0)