Parchetul de pe lângă Judecătoria Arad a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de M.T.M., acuzat că a încălcat ordinul de protecție, a pătruns fără drept în locuința fostei concubine și a agresat-o cu un cuțit, provocându-i leziuni ce necesită 7–9 zile de îngrijiri medicale.
Incidentul a avut loc pe 6 decembrie 2025, în municipiul Arad, când bărbatul s-ar fi apropiat la mai puțin de 20 de metri de femeie și de locuința acesteia, încălcând astfel ordinul de protecție.
În 7 decembrie 2025, Judecătoria Arad a admis propunerea procurorilor și a emis pe numele inculpatului un mandat de arestare preventivă pentru 30 de zile.
Comentarii (0)