În urmă cu puține momente, un tramvai și un autoturism au fost implicate într-un accident rutier în zona UTA.
La fața locului intervin pompierii militari ai Detașamentului Arad cu o autospecială de stingere, pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor. De asemenea, este prezentă o ambulanță a Serviciului de Ambulanță Județean Arad. In maşină se aflau 3 persoane, care nu au suferit răni grave. Pasagerii aflaţi în tramvai au scăpat nevătămaţi. Circulaţia în zonă se desfăşoară cu dificultate.
Intervenția este în plină desfășurare
D M
Comentarii (0)