Doi bărbați au fost depistați de un echipaj de jandarmi având asupra lor substanțe vegetale, susceptibile a fi droguri.
Cei doi se aflau lângă un autoturism, iar la vederea jandarmilor, unul dintre ei a încercat să fugă, însă a fost prins rapid. În urma controlului corporal și al autoturismului, au fost găsite mai multe pliculețe cu produse vegetale ambalate în staniol.
Bărbații au declarat că substanțele erau pentru consum propriu. Acestea au fost confiscate, iar dosarul a fost înaintat organelor competente pentru continuarea cercetărilor.
D.M
Comentarii (0)