Un incendiu a izbucnit în această seară într-un apartament situat pe strada Tribunul Dobra din municipiul Arad. Flăcările s-au manifestat în interiorul locuinței, cu degajări intense de fum.
La fața locului au intervenit de urgență pompierii militari din cadrul Detașamentului Arad cu două autospeciale de stingere, o autospecială de intervenție și salvare de la înălțime, o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD.
Pe parcursul intervenției, forțele au fost suplimentate, acționând în total:
-3 autospeciale de stingere,
-1 autospecială de intervenție și salvare de la înălțime,
– descarcerare ușoară,
– ambulanțe SMURD, dintre care una de Terapie Intensivă Mobilă.
Două persoane evacuate
Pompierii au evacuat din imobil două persoane, conștiente și cooperante, care s-au intoxicat cu fum. Acestea au primit îngrijiri medicale la fața locului și au fost transportate ulterior la spital de către echipajele SMURD.
Incendiul a fost lichidat după aproximativ două ore, iar cauza probabilă a producerii acestuia urmează să fie stabilită de autorități.
Sursă foto ISU Arad
Comentarii (0)