Pompierii militari arădeni au intervenit astăzi pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o vopsitorie aflată în interiorul unei hale industriale aparținând unui operator economic din zona industrială Vest a municipiului Arad.
La fața locului au fost mobilizate forțe și mijloace din cadrul Detașamentului de Pompieri Arad, cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD.
Potrivit primelor informații, la sosirea echipajelor incendiul se manifesta la un cuptor de vopsitorie, fără a se propaga la alte elemente de construcție sau la alte zone ale halei.
Toate persoanele aflate în incintă s-au autoevacuat înainte de sosirea salvatorilor, astfel că nu au existat persoane surprinse de incendiu.
O persoană care a inhalat fum a fost preluată și asistată medical de echipajul SMURD. Aceasta era conștientă și cooperantă la momentul evaluării.
Pompierii acționează pentru localizarea și lichidarea incendiului.
Foto arhivă
Comentarii (0)