Un incendiu de proporții a izbucnit în această seară la intrarea în localitatea Vladimirescu, dinspre Arad. Flăcările s-au extins rapid la patru remorci de camioane încărcate cu benzi transportoare de cauciuc, aflate în curtea unei societăți comerciale, existând pericolul ca focul să se propage la alte utilaje din apropiere.
Din cauza degajărilor masive de fum, autoritățile au transmis un mesaj RO-ALERT pentru protejarea locuitorilor din zonă.
La fața locului intervin pompierii militari ai Detașamentului Arad, cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD, sprijiniți ulterior de încă două autospeciale, pentru eficientizarea intervenției.
Potrivit primelor informații, nu au fost raportate victime.
Intervenția este în dinamică.
Foto arhivă
Comentarii (0)