Interlop din Arad, condamnat pentru șantaj continuat, încarcerat în Penitencia
Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale din cadrul IPJ Arad au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, emis de Judecătoria Arad, pe numele unui bărbat de 47 de ani.
Acesta a fost condamnat la 2 ani și 8 luni de închisoare pentru săvârșirea infracțiunii de șantaj în formă continuată, faptă prin care și-a constrâns mai multe persoane pe o perioadă îndelungată.
Individul, cunoscut pentru legăturile sale din zona interlopă, a fost ridicat de polițiști și dus direct în Penitenciarul Arad, unde își va ispăși pedeapsa.
Cazul a stârnit interes și în mediul local, fiind vorba despre un personaj controversat, care, potrivit anchetatorilor, a încercat de-a lungul timpului să exercite presiuni inclusiv asupra unor politisti de la rutiera.
Comentarii (0)