Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Arad au pus în executare un mandat de executare a pedepsei închisorii emis de Judecătoria Arad pe numele unui bărbat de 56 de ani din municipiu.
Acesta a fost condamnat definitiv la 2 ani și 4 luni de închisoare pentru violență în familie și tulburarea ordinii și liniștii publice, în legătură cu un incident petrecut în anul 2025, când și-a agresat soția în plină stradă. În urma agresiunii, femeia a suferit leziuni care au necesitat aproximativ 30 de zile de îngrijiri medicale.
După rămânerea definitivă a hotărârii judecătorești și emiterea mandatului de executare, bărbatul a fost încarcerat în Penitenciarul Arad.
Comentarii (0)