Curtea de Apel Timișoara a hotărât,in această după amiază, ca fiica omului de afaceri Ioan Crișan, poate fi judecată în arest la domiciliu. Măsura devine executorie,la 48 de ore de la comunicare, doar în cazul în care procurorii bucureșteni nu vor face recurs. Vă reamintim, că Ioan Crișan și- pierdut viata în 2021, după ce mașina sa a fost aruncată în aer, cu ajutorul unei bombe artizanale. După ani de cercetări, procurorii bucureșteni,care au preluat dosarul de la anchetatorii arădeni, au stabilit ca cea care ar fi comandat crima ar fi chiar fiica afaceristului, care a avut doi complici. Laura Crișan a fost trimisă în judecată și este încarcerată la Penitenciarul de maximă Siguranță din Arad.
Laura Crișan trimisă în arest la domiciliu
Comentarii (0)