Un tânăr de 28 de ani din Arad a fost reținut de polițiști, după ce a fost depistat conducând o motocicletă pe Bulevardul Revoluției, deși avea permisul suspendat și ar fi consumat substanțe psihoactive.
Potrivit informațiilor transmise de IPJ Arad, incidentul a avut loc în dimineața zilei de 26 mai, în jurul orei 09:35, când polițiștii Biroului Rutier au oprit pentru control motociclistul aflat în trafic.
În urma testării cu aparatul DrugTest, rezultatul a indicat o valoare pozitivă pentru consumul de substanțe psihoactive. Totodată, verificările efectuate de oamenii legii au arătat că bărbatul avea dreptul de a conduce suspendat.
Pe baza probatoriului administrat, polițiștii au dispus reținerea acestuia pentru 24 de ore.
Cercetările continuă sub supravegherea procurorului de caz, într-un dosar penal deschis pentru infracțiuni rutiere.
Comentarii (0)