O ploaie torenţială de numai 20 de minute a inundat 20 de grădini din extravilanul localităţii, dar şi câteva gospodării din sat. A căzut şi grindină de mici dimensiuni, care a distrus culturile din câmp. Şuvoaiele de pe versanţi au năvălit pe uliţe iar autorităţile au folosit un buldoexcavator ca să înlăture aluviunile. Aradul se află sub cod galben de furtună până la ora 23.
Comentarii (0)