Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, împreună cu cei ai Serviciului de Investigații Criminale, Poliției Municipiului Arad și Poliției Orașului Pâncota, au efectuat cinci percheziții domiciliare, într-un dosar penal de contrabandă aflat în urmărirea proprie a procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Arad.
Perchezițiile au avut loc la adresele a doi bărbați, de 67, respectiv 45 de ani, din municipiul Arad. În urma descinderilor, polițiștii au ridicat 109.850 de țigarete (5.492 de pachete) netimbrate, de diferite mărci, șase recipiente cu combustibil, precum și 225.745 de lei și 470 de euro, sume ce ar proveni din activități ilegale.
Cei doi suspecți au fost conduși la audieri, iar ulterior au fost reținuți pentru 24 de ore.
În cauză se continuă cercetările sub coordonarea procurorului de caz, pentru săvârșirea infracțiunii de contrabandă în formă continuată.
Comentarii (0)