Aproximativ o sută de sindicalişti de la mai multe confederaţii sindicale protestează de la ora 11 în faţa Prefecturii. La această oră, protestatarii au blocat circulaţia în zonă iar maşinile au fost deviate.O delegaţie a sindicaliştilor discută cu prefectul judeţului. Oamenii sunt nemulţumiţi de măsurile de austeritate. Protestul este autorizat până la ora 13.
Protest al sindicaliştilor. Circulaţia în faţa Prefecturii blocată
Comentarii (0)