Polițiștii locali din cadrul Direcției Generale Poliția Locală Arad, alături de echipaje ale Poliției Române și Jandarmeriei, au intervenit pe strada Blanduziei, în jurul orei 17:45, pentru aplanarea unui conflict între două familii vecine.
Tensiunile, generate de neînțelegeri patrimoniale, au degenerat într-o altercație pe domeniul public, la care au participat aproximativ 60 de susținători ai celor două părți.
După restabilirea ordinii publice, polițiștii locali au aplicat două amenzi de câte 1000 de lei, conform Legii nr. 61/1991, persoanelor identificate ca principali instigatori două persoane de 45, respectiv 23 de ani..
Comentarii (0)