Polițiștii arădeni au reținut trei persoane în două dosare distincte de lovire sau alte violențe, fapte petrecute în municipiul Arad.
Primul incident a avut loc în seara zilei de 18 iunie, în fața unui magazin alimentar de pe strada Războieni. Din cercetările efectuate de polițiști a reieșit că un bărbat de 47 de ani, aflat sub influența alcoolului, ar fi agresat un alt bărbat, lovindu-l în zona spatelui cu catarama curelei.
Într-un alt caz, petrecut în noaptea de 19 spre 20 iunie, polițiștii au fost sesizați prin 112 despre o persoană căzută pe strada Aprodul Purice. Victima le-a declarat oamenilor legii că a fost agresată de doi bărbați necunoscuți, după un conflict izbucnit pe fondul consumului de alcool.
În urma investigațiilor, polițiștii au identificat doi suspecți, în vârstă de 43 și 38 de ani, ambii din Arad.
Toți cei trei bărbați au fost reținuți pentru 24 de ore, fiind cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de lovire sau alte violențe.
Scandaluri pe fondul consumului de alcool: trei arădeni au ajuns în arest
Comentarii (0)