Într-o demonstrație de forță și nepăsare, un autoturism al unei societăți de protecție și pază a fost surprinsă parcată ,,regulamentar,” însă nu pe un loc obișnuit, ci direct pe unul (sau două) destinat persoanelor cu dizabilități. Să fie protecția atât de reală, încât ignoră legile simple ale civilizației? Sau poate șoferul suferă de o afecțiune rară precum alergie la bun-simț?
Într-o lume în care legea ar trebui apărată, e liniștitor să știm că avem paznici… ai propriilor excepții.
D.M
Comentarii (0)