Polițiștii Biroului Rutier Arad au intervenit, în 11 decembrie, în jurul orei 16:26, la un eveniment rutier soldat doar cu pagube materiale, produs pe strada Pădurii.
Potrivit primelor cercetări, un bărbat de 61 de ani, aflat la volanul unui autoturism, a intrat în coliziune cu un tramvai, după care a abandonat mașina și a părăsit locul incidentului. Polițiștii l-au identificat la scurt timp, iar testarea cu aparatul alcooltest a indicat o alcoolemie de 0,91 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Conducătorul auto a fost condus la o unitate medicală pentru recoltarea de probe biologice. În baza probatoriului administrat, acesta a fost reținut pentru 24 de ore, cercetările continuând pentru stabilirea tuturor împrejurărilor producerii evenimentului.
Comentarii (0)