Polițiștii Biroului Rutier Arad s-au autosesizat după apariția în spațiul public a unor imagini în care un șofer era surprins conducând agresiv pe străzile municipiului. Incidentul a avut loc pe 25 aprilie a.c., iar în urma verificărilor, oamenii legii au identificat un bărbat de 36 de ani, din Arad.
Conducătorul auto a fost sancționat contravențional cu o amendă în valoare de 1.012,5 lei. De asemenea, polițiștii i-au suspendat dreptul de a conduce autovehicule pentru o perioadă de 30 de zile.
IPJ Arad reamintește conducătorilor auto că agresivitatea în trafic este sancționată conform legii și poate duce atât la amenzi consistente, cât și la suspendarea permisului de conducere.
D.M
Comentarii (0)