Noi informații despre starea victimelor implicate în accidentul rutier produs ieri pe raza localității Horea: patru persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale, iar două dintre ele au suferit traumatisme grave la nivelul coloanei vertebrale.
Șoferul, un tânăr de 19 ani, a fost diagnosticat cu fractură de coloană și a fost supus unei intervenții chirurgicale. Acesta se află internat la secția de Neurochirurgie, sub supraveghere medicală.
O pacientă minoră a suferit o fractură de coloană cervicală și urmează să fie transferată la Timișoara, unde medicii vor interveni chirurgical pentru stabilizarea coloanei prin montarea unor șuruburi.
O altă pacientă a suferit doar leziuni ușoare, fiind stabilizată de medici.
A patra victimă a primit îngrijiri medicale și a putut fi externată, plecând acasă.
Autoritățile continuă cercetările pentru stabilirea împrejurărilor exacte în care s-a produs accidentul.
Comentarii (0)