Astăzi 24 septembrie a.c., Inspectoratul de Poliție Județean Arad a fost sesizat cu privire la faptul că mai multe instituții au primit, pe adresele oficiale de e-mail, un mesaj de amenințare.
Structurile competente desfășoară verificări specifice, pentru stabilirea exactă a situației.
Din primele date rezultate din verificările preliminare efectuate de Poliție, nu există indicii care să confirme că amenințarea ar fi una reală.
Menționăm că Poliția Română și celelalte structuri de ordine publică acționează în mod constant, pentru asigurarea unui climat de siguranță.
Siguranța tuturor reprezintă o prioritate, iar autoritățile tratează cu seriozitate orice sesizare de acest tip.
Reiterăm faptul că, zilnic, polițiștii sunt în teren și desfășoară acțiuni pentru protejarea comunității, iar sesizările cetățenilor sunt esențiale în tragerea la răspundere a celor care încalcă legea.
Comentarii (0)