Participă cinci echipe de salvatori din vestul tării iar câştigătorul va merge direct la faza naţională. Au fost stabilite mai multe scenarii de intervenţie , fiecare echipă a tras la sorţi unul dintre ele, iar până ce a fost gata scena pentru probe, fiecare echipă a stat izolată. Primii intraţi în concurs au fost salvatorii din Alba. Au interevnit în cazul unui aşa zis accident, în care au fost implicate două maşini, unul dintre pasageri fiind blocat între fiare. Fiecare echipă a trebuit să îşi demonstreze rapiditatea de acţiune şi priceperea în acordarea primului ajutor. Concursul a atras zeci de persoane in parcarea mallului, mai ales copii dornici, să vadă măiestria salvatorilor.
Zeci de arădeni au venit să vadă concursul profesionist de descarcerare şi prim ajutor
Comentarii (0)