Un accident rutier s-a produs miercuri, în municipiul Arad, pe Calea Aurel Vlaicu, în zona intersecției Lebăda, unde două tramvaie s-au ciocnit.
La fața locului au intervenit pompierii militari ai Detașamentului Arad cu o autospecială de stingere, o autospecială de descarcerare, o autospecială pentru transport personal și victime multiple (TPVM), o ambulanță SMURD și o ambulanță SMURD de Terapie Intensivă Mobilă.
Potrivit ISU Arad, patru persoane au fost preluate de echipajele medicale și primesc îngrijiri la fața locului.
Intervenția este în dinamică. Autoritățile urmează să stabilească împrejurările în care s-a produs accidentul.
Comentarii (0)