Operațiune de amploare, astăzi, 23 septembrie, în județul Arad. Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate, împreună cu procurorii DIICOT – Biroul Teritorial Arad, efectuează 64 de percheziții domiciliare într-un dosar privind traficul de droguri de risc, droguri de mare risc și operațiuni cu substanțe psihoactive, toate săvârșite în formă continuată.
Anchetatorii au stabilit că, în perioada septembrie 2024 – septembrie 2025, peste 20 de persoane ar fi format o rețea bine organizată care procura, deținea, transporta și vindea droguri și substanțe cu efect psihoactiv, obținând profituri consistente.
În cadrul acțiunii sunt puse în executare 65 de mandate de aducere, persoanele vizate urmând să fie audiate la sediul DIICOT Arad.
Operațiunea se desfășoară cu sprijinul polițiștilor de la brigăzile de combatere a criminalității organizate din Timișoara, Alba Iulia și Oradea, al serviciilor din Caraș-Severin și Mehedinți, dar și al Inspectoratului de Poliție Județean Arad și al jandarmilor din Arad și Timișoara.
Comentarii (0)