Doi jandarmi francezi i–au însoţit pe poliţiştii Serviciului Investigaţii criminale în percheziţiile din Arad. Doi suspecţi erau in vizor, ambii aflaţi deja în detenţie, pentru trafic de droguri. Cei doi sunt autorii mai multor spargeri pe teritoriul francez, spargeri ce au avut loc la diverse firme ,inclusiv cabinete veterinare. Au fost furate sume de bani, dar şi diverse bunuri. Paguba depăşeşte un milion de euro. Cei doi arădeni au acţionat în Franţa împreună cu o altă grupare din Caraş –Severin. In timpul percheziţiilor au fost ridicate bunuri ce vor servi drept probe materiale anchetatorilor francezi
Foto arhivă
Comentarii (0)