În urma accidentului rutier produs pe autostrada A1, între Nădlac și Arad, în care au fost implicate două autoturisme, autoritățile au confirmat existența a 11 victime.
Un bărbat, șoferul microbuzului, a fost transportat la spital de către un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean, în stare gravă, prezentând alterarea stării de conștiență și instabilitate hemodinamică. Celelalte 10 persoane implicate în accident au fost evaluate medical la fața locului, fiind conștiente și cooperante. Acestea au refuzat transportul la spital.
Începând cu ora 16:55, autoritățile au decis dezactivarea Planului Roșu de Intervenție. Pompierii militari din cadrul Detașamentului Arad au acționat și pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor, în vederea evitării producerii unor pericole suplimentare.
Intervenția autorităților s-a desfășurat prompt, iar traficul în zonă a fost afectat temporar. Ancheta pentru stabilirea cauzelor accidentului este în curs de desfășurare.
Comentarii (0)