Incendiu la o casă de bătrâni

În această după-amiază, în jurul orei 16:00, pompierii militari arădeni au fost solicitați să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit într-o încăpere a unui centru de vârstnici din localitatea Vladimirescu. Pentru misiune au fost alocate forțe și mijloace din cadrul Detașamentului de Pompieri Arad cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD. La locul evenimentului a fost alocată și o ambulanță a Serviciului de Ambulanță Județean. La sosirea echipajelor de intervenție incendiul se manifesta la nivelul unui frigider aflat într-un salon, cu degajări de fum, pe o suprafață de aproximativ 1 mp. Incendiul a fost stins prompt, în limitele găsite, fără a se înregistra victime. Toate cele 7 persoane aflate în interior s-au autoevacuat în condiții de siguranță.  Două persoane au primit asistență medicala la locul evenimentului, ambele refuzând transportul la spital.

Distribuie acest articol

Articole ASEMĂNĂTOARE

0 Opinii
Inline Feedbacks
View all comments

Anunturi PUBLICE

RECLAMA TA AICI!

„Suntem interesați să promovăm afacerea ta pe site-ul nostru. Te rugăm să ne contactezi pentru mai multe detalii și să discutăm despre posibilitățile de colaborare.”

Ultimile EVENIMENTE

Pompierii militari arădeni au intervenit astăzi pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o vopsitorie aflată în interiorul unei hale industriale aparținând unui . . .

Copiii din Arad sunt invitați să participe,sâmbătă,6 iunie, la cea de-a XIV-a ediție a evenimentului „Farmecul Copilăriei”, organizat de Primăria Municipiului Arad . . .

O acțiune desfășurată în noaptea de miercuri spre joi de jandarmii arădeni s-a încheiat cu descoperirea unor substanțe suspecte asupra a trei . . .

Activitatea administrațiilor fiscale din județ a fost blocată astăzi, după ce aproximativ 380 de angajați ai ANAF au declanșat un protest față . . .

Articole POPULARE

Momente de tensiune au avut loc luni, în jurul orei 11:40, în Piața Avram Iancu din municipiul Arad, după ce un bărbat . . .

  Polițiștii de frontieră din Arad au ridicat trei motoare de barcă în valoare de aproximativ 5.000 de euro, după ce un . . .

Arădenii care se întreabă de ce nu mai văd avioane pulverizând substanțe împotriva țânțarilor au primit răspunsul oficial al Primăriei. Dezinsecția aeriană . . .

Doi cetățeni ciprioți s-au ales cu dosare penale după ce au fost depistați de polițiștii de frontieră arădeni conducând autovehicule care figurau . . .