ACS Tiger Club Karate Arad confirmă din nou valoarea sportivilor săi! La Cupa României WUKF, desfășurată la Timișoara, tigrilor arădeni le-au revenit nu mai puțin de 40 de medalii (13 aur, 13 argint, 14 bronz).
Rezultate remarcabile:
– 13 medalii de aur
– 13 medalii de argint
– 14 medalii de bronz .Total: 40 de medalii obținute de 32 de sportivi
Competiția a reunit peste 700 de participanți din întreaga țarăLotul ACS Tiger Club Karate Arad:
Mesesan Adrian, Marcos Melissa, Alexandru Mesesan, Apopei Matilda, Alexandra Dochia, Vlad Bibart, Toth Aron, Roschos Richard, Dragan Boleac Daphnis, Dragoi Annemaria, Savici Mara, Miruna Mihuta, Maria Stanciu, Sofia Rednic, Adelina Szabo, Raissa Ohlschleger, Rares Cheregi, Moca Nicholas, Darius Sepetan, Ovidiu Apreutesei, Robert Covaci, Rases Stan, Mihaita Halmagean, Manu Abrudan, Patrick Ruja, Emanuel Stana, Tudor Tipei, David Iurasciuc, Topor Rares, Achimov Anastasia, Alexandru Gros, Andrei Lăpușneanu.
Această competiție a reprezentat ultima verificare înainte de Campionatul European WUKF de la Riga (Letonia), unde clubul arădean va reprezenta România la cel mai înalt nivel.
Prin rezultatele obținute, Tiger Club Karate Arad s-a clasat pe locul 4 în clasamentul general al competiției.
Comentarii (0)