UTA a încheiat la egaltate, scor 1-1, meciul sus inut pe terenul Universită ii ț ț
Cluj contând pentru etapa a doua a Superligii.
După un început dominat în mare parte de echipa gazdă, UTA a deschis
scorul prin Daniel Zsori, în minutul 30. Jucătorul arădean a reluat violent în
poartă, din careu o minge respinsă de portarul Lefter după un ut a lui ș
Costache.
În repriza secundă, antrenorul clujenilor Ioan Ovidiu Sabău a trimis mai
mul i jucători de atac pe teren pentru a ț întoarce soarta partidei. Până la
urmă, U Cluj a reu it doar să egaleze, ș în minutul 58, prin Capradossi, care
a reluat cu capul din 5 metri o centrare trimisă din lovitură liberă de Nistor.
La UTA, a debutat mijloca ul japonez Mino Sota, ș în a doua parte a întâlnirii.
”Suferim, am suferit i astăzi. ș Până la urmă e un punct pe care-l meritam.
Am avut destule ocazii de a marca. Nu avem timp deloc să respirăm, avem
un început greu, cu echipe care au jucători de valoare, care te domină.
Urmează Hermannstadt, o echipă mult mai periculoasă în deplasare.
Noi le luăm pas cu pas. Acum trebuie să ne recuperăm i să continuăm pe ș
această linie. Dacă fizic de la săptămâna la săptămână vom cre te, atunci ș
asta mă va bucura.
Tonul îl dau jucătorii. Eu am un stil defensiv, dar până acum nu prea mi-a
ie it. Dacă vom fi mai responsabili în apărare, lucrurile vor merge într-o ș
direc ie bunăț ”, a delcarat după joc antrenorul echipei arădeane Adrian
Mihalcea.
Etapa următoare, UTA va juca sâmbătă, de la ora 18.30, la Arad, cu
Hermannstadt.
Comentarii (0)