Un incendiu a izbucnit în orașul Chișineu-Criș, la compartimentul motor al unui autobuz în care se aflau 25 de pasageri. Din fericire, toți ocupanții s-au autoevacuat la timp, fără a suferi vătămări sau a necesita îngrijiri medicale.
La fața locului au intervenit de urgență pompierii militari din cadrul Gărzii de Intervenție Chișineu-Criș, cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD. Incendiul a fost localizat rapid și se acționează pentru lichidarea completă a flăcărilor.
Cauza probabilă a incendiului urmează să fie stabilită.
Intervenția este în desfășurare.
Update: Autobuzul din Chișineu Criș, surprins pe camerele de supraveghere de pe una dintre strazi
D.M
Comentarii (0)