Un echipaj de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Arad, aflat în misiune de patrulare în municipiul Arad, a observat în data de 17 martie a.c., în jurul orei 17:00, un bărbat care manifesta un comportament suspect, devenind vizibil agitat la vederea patrulei.
Jandarmii au procedat la legitimarea persoanei și la efectuarea unui control corporal preventiv, în urma căruia au descoperit asupra acesteia o substanță albă, pulverulentă și cristalină, susceptibilă de a face parte din categoria substanțelor interzise. Substanța era ambalată în două folii de aluminiu.
Pe numele bărbatului au fost întocmite acte de sesizare penală, în conformitate cu prevederile Legii nr. 143/2000 privind prevenirea și combaterea traficului și consumului ilicit de droguri.
Substanța descoperită, împreună cu documentele întocmite, au fost înaintate organelor competente pentru continuarea cercetărilor.
Foto IJJ
Comentarii (0)