Un grav accident rutier s-a produs în această după-amiază pe autostrada A1, pe sensul de mers Nădlac – Arad. intre un microbuz de persoane și o dubiță. Din primele informații ar fi vorba despre 11 persoane implicate, existând suspiciuni că unele dintre victime sunt încarcerate.
La fața locului intervin de urgență pompierii militari din cadrul Detașamentului Arad cu o autospecială pentru transportul personalului și al victimelor multiple, șapte ambulanțe SMURD , dintre care una de Terapie Intensivă Mobilă și două ambulanțe ale Serviciului de Ambulanță Județean.
Având în vedere numărul mare de victime, autoritățile au activat planul roșu de intervenție începând cu ora 16:03. Intervenția este în plină desfășurare.
Vom reveni cu detalii.
D.M
Comentarii (0)