Noaptea trecută, în jurul orei 01:00, pompierii militari arădeni au intervenit pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o camionetă care transporta trei autoturisme, pe autostrada A1, în apropierea localității Pecica.
Pentru gestionarea situației, Detașamentul de Pompieri Arad a trimis la fața locului o autospecială de stingere.
La sosirea echipajului, incendiul se manifesta prin ardere generalizată la camioneta parcată. Intervenția promptă a pompierilor a făcut ca flăcările să nu se extindă la cele trei autoturisme transportate, care au fost protejate.
Camioneta a ars în totalitate, iar cauza probabilă a incendiului a fost stabilită ca fiind efectul termic. Din fericire, nu s-au înregistrat victime.
DM
Comentarii (0)