Pompierii militari arădeni au intervenit, în această seară, în jurul orei 18:30, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un microbuz de marfă, pe drumul dintre localitățile Târnova și Șilindia.
La fața locului a fost mobilizată o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului de Pompieri Ineu, fiind solicitat și sprijinul Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență Târnova.
La sosirea echipajelor de intervenție, incendiul se manifesta atât la compartimentul motor, cât și la cabina microbuzului. Pompierii au reușit lichidarea focului în limitele găsite, prevenind extinderea acestuia.
În microbuz se aflau două persoane, care s-au autoevacuat la timp și nu au necesitat îngrijiri medicale.
În urma incendiului, autovehiculul a fost afectat în proporție de aproximativ 50%. Cauza probabilă a izbucnirii incendiului urmează să fie stabilită de către autorități.
Foto ISU Arad
Comentarii (0)