Un minor de 15 ani, care se îndrepta spre scoslă, a fost lovit de un autoturism în această dimineață, pe trecerea de pietoni de la coborârea de pe Podul Decebal, la intersecția cu Bulevardul Dragalina.
Potrivit primelor informații, băiatul a traversat strada regulamentar pe trecerea de pietoni, moment în care a fost acroșat de un autoturism condus de un bărbat de 63 de ani.
Minorul a fost preluat de un echipaj medical și transportat la spital pentru investigații și îngrijiri.
Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili exact cum s-a produs accidentul. D M

Comentarii (0)