Doi pompieri militari din cadrul Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Vasile Goldiș” Arad au obținut rezultate remarcabile la competiția națională de Brazilian Jiu-Jitsu „CONTROL BJJ OPEN 2026”, desfășurată joi, 29 mai, la Clubul Sportiv Dinamo București.
Competiția a fost dedicată personalului din Sistemul Național de Apărare, Ordine Publică și Siguranță Națională și a reunit sportivi din structuri operative din întreaga țară, într-un cadru care promovează performanța, disciplina și spiritul de fair-play.
Reprezentanții Detașamentului de Pompieri Arad au urcat pe podium după evoluții foarte bune:
-Soldatul Robert Vlaș a obținut locul I la categoria Male No-Gi
– Soldatul Darius Volinter a obținut locul al II-lea la categoria Male Gi
Performanțele celor doi pompieri reflectă seriozitatea, perseverența și pregătirea constantă de care dau dovadă atât în activitatea sportivă, cât și în misiunile desfășurate în slujba comunității.
Conducerea ISU Arad i-a felicitat pe cei doi pentru rezultatele obținute și pentru modul exemplar în care au reprezentat instituția la această competiție națională.
Comentarii (0)