Patru bărbați din Vladimirescu, cu vârste între 29 și 32 de ani, au fost reținuți de polițiștii Secției 1 Rurală Arad, fiind bănuiți că au spart mai multe locuințe din localitate. Potrivit anchetatorilor, suspecții au dezactivat sistemele de supraveghere și au pătruns prin efracție în șase imobile, de unde au sustras diverse bunuri – de la electrocasnice și haine, până la scule și alimente.
În urma a cinci percheziții efectuate luni, în Vladimirescu și Curtici, anchetatorii au recuperat o parte din bunurile furate. Cei patru au fost duși la audieri și reținuți pentru 24 de ore. Mâine, aceștia vor fi prezentați instanței cu propunere de arestare preventivă.
Cercetările continuă pentru stabilirea întregii activități infracționale.
D.M
Comentarii (0)