Jandarmii arădeni au confiscat 100 de pachete de țigări fără timbru fiscal și au aplicat amenzi în valoare totală de 40.000 de lei, în urma unei acțiuni desfășurate marți în zona Fortuna din municipiul Arad.
Potrivit Inspectoratul de Jandarmi Județean Arad, cele două persoane depistate au vârsta de 42 de ani și ofereau spre vânzare țigarete netimbrate, activitate sancționată conform Codului Fiscal.
Acțiunea a fost desfășurată de jandarmii din cadrul Detașamentului 1 Jandarmi Mobil, iar produsele au fost confiscate pentru continuarea verificărilor de către autoritățile competente.
Comentarii (0)