Din informaţiile noastre, Tirul a intrat în ţară, prin vama Vărşand, in data de 27 noiembrie. A ajuns la Pecica,unde a fost abandonat. Iniţial, s-a crezut că este plin de migranţi, dar ,după ce poliţiştii de frontieră au deschis remorca, au descoperit că era plin cu ţigări de contrabandă. În acest moment, autotrenul a fost dus la sediul Poliţiei de frontieră, unde ţigările sunt inventariate.
Tir cu ţigări abandonat la Pecica
Comentarii (0)