Un copac a căzut pe str 30 Decembrie chiar peste o maşină parcată. Doar o minune a făcut ca şoferul, aflat în maşină să scape nevătămat. S–a ales cu câteva răni pe faţă de la cioburile parbrizului spart. În Grădişte, o vilă lovită de trăsnet a luat foc. Vecinii spun că au auzit o bubuitură, după care au văzut fşăcări. Au ars acoperişul şi mansarda pe o suprafaţă de 200 m2. Pompierii au interevnit cu 4 autospeciale şi au reuşit să stingă focul după câteva zeci de minute. Furtuna a creat probleme în tot judeţul iar pompierii au ieşiz în teren cu toate unităţile.
Un bărbat a scăpat ca prin minune din maşina zdrobită de un copac căzut
Comentarii (0)