Update2 Inspectorii sanitar veterinari sunt la restaurant și iau probe de alimente. Va dura însă câteva zile până să se afle rezultatul analizelor. Sportivii se simt mai bine și, din câte se pare, vor pleca ,în această seară, spre casă.
Update Juniorii de la Steaua București au început să se simtă rău,încă de aseară, după cina luată la un restaurant cunoscut din Arad. Au jucat meciul cu juniorii de la UTA, având stare de rău. După meci,au venit cu toții,cu autocarul la spitalul județean. În acest moment, 24 dintre ei, inclusiv antrenorii,sunt internați la UPU și primesc perfuzii. DSP a demarat o anchetă,pentru a stabili ce anume le-a provocat fotbaliștilor toxiinfecția alimentară.
Tinerii prezentau vărsături, diaree și deshidratare, iar o parte dintre ei au necesitat administrarea de perfuzii.
Direcția de Sănătate Publică urmează să stabilească dacă îmbolnăvirea a fost cauzată de masa de prânz sau de un alt factor. Aceștia au acuzat stări de rău după meci. Toți sunt fotbaliști la echipa de juniori a clubul Steaua București.
Comentarii (0)