La data de 18 decembrie, la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean Arad, jandarmii arădeni au adus bucurie și speranță în inimile unor copii, oferindu-le 42 de pachete pregătite cu multă grijă și suflet. Dorințele scrise de copii au fost împlinite cu sprijinul Grădiniței P.P. „Little Star” din Arad și al reprezentanților Fan Shop-ului Clubului UTA.
Totodată, printr-o donație „din suflet, pentru suflet”, jandarmii au contribuit la organizarea unei excursii pentru 14 elevi din clasa a IV-a a Școlii Gimnaziale Vladimirescu, proveniți din familii cu posibilități materiale reduse.
Evenimentul a fost completat de colinde, vizita lui Moș Crăciun și activități educative cu mesaj de prevenire a comportamentelor violente, oferind copiilor nu doar cadouri, ci și un sentiment de apartenență.
Mulțumim tuturor celor implicați în această frumoasă inițiativă.
Comentarii (0)