Doi tineri au fost sancționați de polițiști după ce au încercat să intre într-un bloc din Arad, sub pretextul colindatului
În după-amiaza zilei de 24 decembrie 2025, în jurul orei 15:30, polițiștii arădeni au intervenit în urma unui apel la 112 care semnala faptul că două persoane necunoscute încercau să pătrundă într-un complex de apartamente de pe strada Cocorilor, din municipiul Arad.
La sosirea echipajului de poliție, cele două persoane au încercat să fugă, însă au fost prinse de polițiști. În urma verificărilor, s-a stabilit că este vorba despre doi tineri care ar fi încercat să intre într-o scară de bloc, invocând faptul că sunt colindători.
Unul dintre aceștia, în vârstă de 18 ani, a fost transportat la sediul poliției, iar ulterior a fost identificat și cel de-al doilea tânăr, de 17 ani. Ambii sunt din municipiul Arad.
Cei doi au fost sancționați contravențional pentru provocare de scandal. Potrivit polițiștilor, după intervenție nu au mai fost înregistrate alte apeluri sau incidente în zonă.
Update Ce spune Poliţia referitor la acest incident
Comentarii (0)