Muncitorii de la CNAIR Timișoara tocmai terminaseră de montat parapeții distruși în zonă,în urma unui accident, și se pregăteau să plece acasă.Șoferul de Tir, din motive care nu se cunosc deocamdată, a lovit autoutilitara ,în plin. Angajatul CNAIR, aflat la volan ,a rămas încarcerat. Bărbatul a fost scos dintre fiare de pompieri.Este conștient și cooperant. Circulația în zonă este îngreunată.
Update2
Victima a fost extrasă și a fost preluată de către echipajul SMURD Terapie Intensivă Mobilă care o va transporta la spital.
Pompierii militari din cadrul ISU Arad și ISU Timiș asigură și măsurile specifice de prevenire și stingere a incendiilor la locul accidentului.(Comunicat ISU Arad)
Comentarii (0)