Un tânăr de 22 de ani, din județul Călărași, a fost rănit în această dimineață, în urma unui accident rutier petrecut pe Calea Aurel Vlaicu din Arad. Potrivit IPJ Arad, motociclistul nu a oprit la semnalul poliției, fiind urmărit de un echipaj. În timpul urmăririi, la intersecția cu strada Miron Costin, acesta a intrat în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat de 52 de ani.
Motociclistul, care nu deține permis de conducere, a fost transportat la spital. Șoferul autoturismului a fost testat, rezultatele arătând că nu consumase alcool sau droguri. Polițiștii continuă cercetările.
D.M
Comentarii (0)