Pompierii militari arădeni și serviciile voluntare au intervenit în mai multe zone din județ, după ce vântul puternic a doborât copaci și un stâlp de comunicații pe carosabil.
Intervențiile au avut loc între Socodor și Siclău, în municipiul Arad pe strada Robănești, între Lipova și Ususău, dar și în localitatea Macea. Din fericire, nu au fost înregistrate victime.
Județul Arad rămâne sub cod galben de intensificări ale vântului până la ora 10:00, fiind prognozate rafale de 50–70 km/h, izolat chiar și de 80 km/h. Autoritățile recomandă evitarea deplasărilor în zone cu copaci sau stâlpi și amânarea activităților în aer liber.
Comentarii (0)